Regisztráció Elfelejtett jelszó

Szakdolgozat ötletek

Re: Ötletek

#152577 Amatoregy Előzmény: #152574

Félreértettél. Nem neked kell keresni. Kiveszed a hasonló témájú szakdolgozatokat és kiírod. Ott látod az évszámokat is..

Mármint a irodalomjegyzékről beszélek..

:DD

Re: Ötletek

#152574 Nemletezik Előzmény: #152482

Lássuk csak:

- Szakirodalom nélkül: amit suliban tanítottak azokat nagyjából tudom. Szóval nem sok.

Ami érdekel: piaci mozgások okai, hatás-ellenhatás, tőzsde, történelmi dolgok.

Ami nem érdekel: száraz jogszabályok, számvitel, közbeszerzés, EU, államháztartás, adók.

- Irodalommal bajban vagyok. Nem ismerek sok könyvet, úgyhogy a dolog úgy nézne ki, hogy kitalálok egy témát, és reménykedem hogy lesz hozzá elegendő friss irodalom.

- Igazából átfogó témaköröket vázoltam fel. Abból kéne egy ütős témát kitalálni.

Re: Ötletek

#152566 Nemletezik Előzmény: #152489

Persze, én sem gondolom, hogy belefér 60 oldalba bármilyen piac. Úgy értem piacon belül érdekes témák amiknek kidolgozása a 60-70 oldalt nem haladja meg.

Pl. Ingatlan piaci alapos dolog most tényleg érdekes lehet. Esetleg Arany piac alakulása 1999-2009. Nem tudjátok pl. technikai elemzésről érdemes lehet írni szakdolit?

Re: Ötletek

#152518 csaje Előzmény: #152512

Két évvel ezelőtti a doli, és akkor az elmúlt öt év adataiból készültek az elemzések. Nem hinném hogy ez ma releváns. De ha szeretnéd előbányászom neked. Majd adj egy emilcímet.

(bamosz honlapján szuper befektetési alap kalkulátor van, két pillanat alatt kidobja melyik ma a legjobb, az már inkább érdekes..)

Re: Ötletek

#152512 Kissherceg Előzmény: #152509

ha releváns adatok vannak benne, illetve újat tudok meg akkor igen, ha nem utólag elmondom :D Esetleg STocklandon is megjeleníthetjük :))

Re: Ötletek

#152509 csaje Előzmény: #152507

Te ne szórakozz velem :-)) Télleg el akarod olvasni? Minek? Dög uncsi :-)Bár az ábrák szép színesek. :-)

Re: Ötletek

#152507 Kissherceg Előzmény: #152502

mi a sulid neve, illetve csaje címszó alatt keressük? :)))

Sztm válasz ki egy tőzsde céget vagy nézd meg a kochmaister díj témáit pl.

Re: Ötletek

#152506 csaje Előzmény: #152504

azért gondolhatod, hogy egy ingatlanalapnál még nehezebb a helyzet, ha hirtelen bepánikol a nép, és ki akarja venni a pénzecskéjét. (bár viszonyalg nagy a likvidebb formákban tartott tőke aránya,kötvények, állampapírok is nagy százalékban vannak )

Re: Ötletek

#152502 csaje Előzmény: #152498

dehogy, pl az otp ingatlanalap honlapján fent vannak az ingatlanok..képpel, kihasználtsággal. stb.. és nem a fiókjaik, nagyrészt irodaépületek, kisebb hányadban lakóingatlanok is. (emlékeim szerint)

Henci: a sulimban biztos eltették, én leadtam belőle kettőt :-)

nagyon jól sikerült a védés is..szerettem a témát.