Regisztráció Elfelejtett jelszó

Világgazdaság

Pánik a gyémántpiacon: a…

#1385286 Ibiza

Pánik a gyémántpiacon: az USA nem kér az orosz gyémántokból (bitcoinbazis.hu)

Az üzletnek mennie kell.. biznisz maszt go on.
Indiaiak zsidók arabok nem fognak kimaradni az orosz biznicből... mindent el lehet adni..infókat technikákat.. anyagokat..
Gondolom ezer megoldást kinálnak.. ott a legősibb a havala intézménye..
Én is simán összeraknék egy rendszert..hát még az ezeréves kultúrák.. vannak nagy értékű kis helyigényű eszközök.. (gyémánt, arany, kp, ritkafémek, chipek, hadianyagok..) két ország kereskedik oda vissza a különbséget pedig a fentiekkel rendezik..vagy csinálnak kereteket kitöltik és elszámolnak. Ortodox zsidók, diplomata útleveles szállitók, preparált konténerek, segélyszállitmányok repkednek a világban.


Ez jól kapcsolódik a sta…

#879798 TrendMan Előzmény: #879777

Ez jól kapcsolódik a stagflációs problematikához, amit én is néhány napja posztoltam.

minden eladó

#879797 TrendMan

A pénzügyi szűkösség olyan válsághoz vezet, mint 1929-től láttuk.

A pénzügyi bőség pedig ilyen 'túlkapásokhoz' vezet:

https://telex.hu/nevertek/2021/11/17/aramar-aramto...

Ez egy izelítő.

És sok más furcsaság, felsorolni sem lehet.

Az egyik folyamat végén elszegényedett milliók, milliárdok, a másik végén társadalmi káosz?

A kígyó a farkába harap?

Fő az optimizmus

#879030 Ibiza Előzmény: #878996

amikor minden drága, amikor nincs mibe fektetni és szólnak a fanfarok..akkor jött el az ideje a válságnak.

Putyin megdöntené a doll…

#878910 Ibiza

Putyin megdöntené a dollár egyeduralmát – Kína és Venezuela is segédkezik - Privátbankár.hu (privatbankar.hu)
Japán híradások szerint Peking heteken belül megindítja az olaj határidős kereskedelmét, amelyet jüanban áraznak be és a kontraktus szabadon konvertálható aranyra. Mivel Kína a világ legnagyobb olaj-importőr országa, az új irányadó elszámolás hamarosan a legfontosabb lehet Ázsiában.

Hamarosan ott van amit mondtam, orosz, kína, irán török aranyfedezetű dínárt vezet be olajkereskedelemben..utána csatlakoznak majd a délamerikaiak