Regisztráció Elfelejtett jelszó

USA részvények

Starbucks

#1499970 Ddavid Előzmény: #1499947

De ez a többinél is igaz, mert vagy a konkurencia annyira behozta a lemaradását vagy a vásárlók lettek tudatosabbak/szegényebbek/zöldebbek.

TSLA-BYD
iOS-Android

stb.

Remélem a dolgok egyoldalú bemutatása @influencerkedés is végnapjait éli és az emberek a data kifogása után maguk döntenek majd.

De ha a tudatosság olyan szintet elér ami a fenntarthatóságot(annyit használj amennyi kell, ne pazarolj, és tartós termékeket vásárol) is figyelembe veszi akkor az lesz a kapitalizmus halála (fogyassz sokat, hogy gyártsunk többet)


Jelentési szezon indul

#1499948 matgab Előzmény: #1499929

sztem a FED beszéd vége volt kevésbé lelkesítő - mert a nyersanyagok is lekövették...

Először örült mindenki annak, hogy a FED el van kötelezve a kamatcsökkentések irányába és várják a megfelelő adatokat, hogy csökkenthessenek (hurrá!) aztán meg mondták, hogy emelni biztos nem fognak (azaz itt rájöttek a befektetők, hogy itt lehet nem is kamatcsökkentés lesz vmikor, hanem az emelés is benne van a pakliban, de a minimum, hogy a csökkenés is inkább majd jövőre).


Starbucks

#1499947 matgab Előzmény: #1499940

Azért a SBUX egy kicsit egyedi sztem.

Egyrészt a kakaó kávé ára nagyon elszállt és a SBUX kávéinak az ára már így is elég drágák voltak, tehát azt tovább növelni nem igazán tudták. Így az egy kávén, forró italon elért nyereség az jelentősen csökkent.

Amellett, míg korábban mindenki hasra volt esve a Starbucks kávéktól , addig az utóbbi években ma már sokkal kevésbé minőségi kávék jelzője a Starbucks. Ma már az igényesebb vevők sokkal inkább specialty kávézókba járnak, ahol egyedi őrlésű / pörkölésű /származású kávékat lehet inni.

Lánc kávézókban meg Kínában pl terjed a Luckin Coffee mint konkurencia.

Starbucks

#1499941 TrendMan Előzmény: #1499940

Érdekes, amikor ezek az ennyi meg annyi milliárdos piaci tőkék létrejönnek, soha nem írják azt, hogy:

Fantasztikus!

5 perc alatt ennyi meg annyi piaci tőke jött létre tegnap!

Starbucks

#1499940 Koffein Előzmény: #1499939

jól összefoglalta:

A Starbucks részvény ára beszakadt: 17% körüli a bukó!! Ezzel 2022 júniusa óta a legalacsonyabb szintre ért a papír ára.

A $SBUX mai zuhanása >35 MILLIÁRD dolláros piaci tőkét törölt el a 2021-es csúcsához képest.

Globálisan a Starbucks ügyfélforgalma 6%-kal csökkent 2024 I. negyedévében.

A vezérigazgató szerint a Starbucks "nagy kihívásokkal teli környezetben" van.

A fogyasztók megváltoztatják a költekezés módját.

A Starbucks összeomlása valóban őrült sztori:

1. A vállalathoz tartozó üzletek eladásai 4%-kal, a forgalom pedig 6%-kal esett vissza ebben a negyedévben!

2. Kínában az azonos boltok eladása (same store sales) 11%-kal zuhant az átlagos rendelés szám és 8%-os az egy rendelés értékének csökkenése.

3. A nemzetközi porondon az azonos bolti eladások 6%-kal estek, miközben +1,4%-os EREDMÉNYT vártak az elemzők!

4. A menedzsment 7%-ról alacsony egyszámjegyűre csökkentette a bevételnövekedési iránymutatását 2024-re.

5. "A legtöbb hűséges vásárló kedvezményeket keres"

Még a cég leghűségesebb ügyfelei is kedvezményeket, árengedményeket keresnek!!

A fogyasztók (globálisan) csökkentik a kiadásaikat, és a drága kávé mára luxus lett. A reál jövedelem világszerte csökken: az infláció meghaladja a jövedelmek növekedését. Az embereknek nincs pénzük $7-os italra!

Megjegyzés: a Starbucks esete nem lesz egyedülálló idén, de látványos demot ad most mindenkinek a fogyasztói piac átalakulásáról ...

https://www.facebook.com/photo/?fbid=1346084506334...

Én egyenlőre az S&P500-o…

#1499846 TrendMan Előzmény: #1499823

Én egyenlőre az S&P500-on a 4-órás gyertyáknál szép fordított fej-váll alakzatot vélek látni, célár talán 5.225 ?

Pánik!!! hullám!!! pánik!!! pánikhullám!!!

#1499837 matgab Előzmény: #1499828

Azért az IBM-mel sem nyertél volna...

Én speciel az Adyen gyorsjelentés miatt (-18%) nagyobbat szoptam.

Felnötté vált a Google is

#1499833 Koffein
Jön az osztalék (0,20$) + 70milliárdos visszavásárlás

Pánik!!! hullám!!! pánik!!! pánikhullám!!!

#1499828 Koffein Előzmény: #1499775

Cukifiú megviccelt, bármit vehettem volna tesla, google, spoty, microsoft, kb 5-10% nyerő meglett volna, erre én belenyúlok abba az egybe, amit adnak... így lett +10% helyett -10%os bukó... XD

Próbálom a jó oldalát nézni, a hátrahagyott rést be kell tölteni, ha nem is előbb, de utóbb biztos.. :)

https://invst.ly/14k93v