Regisztráció Elfelejtett jelszó

Re: nincs cím

Előzmény: #661664

" "Ez OK, de egy alap szerintem nem lehet egyszerre tőzsdei cikk, amelyet a tőzsde áraz pillanatonként, meg egyszerre egy alap, ami elszámol a BAMOSZ felé és naponta van egy ára az éppen aktuális értéke alapján... :o"

Dehogynem. Lásd Nyilasi. Van egy eszközértékelés és egy tőzsdei ár (adás-vétel alakítja ki) Vagy mint a plotinus :-) "

Na ezen gondolkodtam még egy kicsit: Szóval a Nyilasi alap zárt végű alap és ezért KELL a tőzsdén jelen lennie, hogy adni-venni lehessen az időszak alatt. Ennek megfelelően azonban sem kibocsájtás, sem bevonás nincs ezen időszak alatt, vagyis ALAPKÉNT nem vásárolható meg, csak "részvényként".

Namármost, a VM jelen pillanatban alapként is megvásárolható tudomásom szerint, és tudomásom szerint nem is zárt végű, akkor hogyan lehetne a tőzsdén kereskedni vele? Egyszerre alapként és napi fix áron és egyszerre tőzsdén pillanatnyi áron ez nyilván nem állhat fenn egyszerre. Ezért nem értem a VM féle "tőzsdére menetelt", hogy az mi. Csinált esetleg egy új alapot, ami zárt végű, vagy indított egy új alapot ami részvényként került a tőzsdére bevezetésre?