<< újabbak régebbiek >>
1351 16:20 Euroman (Tisztelt Tag) Re: nincs cím Címzett: @*Stiv*

mentőhelikoptert is az osztrák autoclub (OEAMTC) ad kölcsön...neki mg egy rakás van, a hegyimentéshez kell is....ott is sok a politikai sikkasztás, hűtlen kezelés, de ez az átlagpolgárt max. bosszantja, közvetlen kára kevés származik belőle...bezzeg itt...xopás az élet....

1350 16:13 *Stiv* (Kezdő fórumozó) Re: nincs cím Címzett: @*Stiv*

Bruegel-festmény is mi a túrónak..?

Közben egy ütőképes helikoptere meg nincs az országnak....Ez ám a fontossági sorrend....

Ja,azzal se foglalkoznak,hogy bevezessék az ERM2-t.......

1349 15:41 *Stiv* (Kezdő fórumozó) Re: nincs cím Címzett: @Euroman

Sajnos a giga mnyp. lóvé is elment, eredménye meg sehol sincs..

Ha adósságban fürdik az ország,akkor 100x meg kellene gondolni,hogy mit vagy kit támogatunk...

Az egészségügy is egy katasztrófa, alig van jó orvos...Komolyabb műtétet a megyében nem csinálnak...De stadion az kell....

A seuso kincs is hiányos, erre is egy kalap pénzt kiadtak...amit ráadásul itt találtak...

1348 15:14 Euroman (Tisztelt Tag) Re: nincs cím Címzett: @*Stiv*

este meg majd megint tarhálnak a híradóban valamilyen beteg gyerek külföldi gyógyíttatására 3-5 millió Ft-ot....ha annyi pénz van, akkor miért nem erre adnak, ennek sokkal több értelme lenne....az hogy az egzaltált lajko min fasabál, vagy a balkan fanatic min játszik pl. a volt fesztivál bebaxott közönsége előtt, tök mindegy....seuso is maradhatott volna ahol van....

1347 14:22 *Stiv* (Kezdő fórumozó) Re: nincs cím Címzett: @Euroman

Az országban továbbra se változik semmi,mindegy ki van kormányon...Pénzherdálás mesterfokon, közben meg az államadósság 24 487,4 milliárd forintot tett ki, ami 2 488,8 milliárd forintos növekedést jelent a 2013. év végi adóssághoz képest.

http://www.akk.hu/object.8F795A09-653C-4C74-A293-63A17D6EEC49.ivy

1346 13:16 walex (VIP) Re: nincs cím Címzett: @Euroman

Csodás.

X 2014.04.16. 21:42 admin (Rendszer) Hirdetés

.

1345 12:08 Euroman (Tisztelt Tag) Re: nincs cím Címzett: @walex

ezzel foglalkoznak inkább:

http://index.hu/gazdasag/2014/04/16/mnb-csr/

1344 11:26 walex (VIP) nincs cím

MNB-be olvasztott PSZÁF-nél se szakadnak meg a munkában.

Beadványomra sok-sok hét óta semmi reakció még annyi se,hogy elkezdtük feldolgozni.

1343 2014.04.10 08:53 prfecó (Kezdő fórumozó) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @exmnbs1

Érdekes költségvetési szerv a PSZÁF.

Kitört a botrány amikor 2012/ 2013 ban megírtam 450 fős állományi létszám mellett szinte semmilyen feladatát sem látta el.

MNB - vel történt összevonásakor már 502 fő átlagos állományi létszáma volt. Azóta a két szervezet költsége a MNB és PSZÁF együttes költségéhez számítva is 36 % - al növekedett.( állomány leépítési költségre hivatkozva , pedig csak 90 fővel csökkent az állományi létszám )

Legszebb dolgok a PSZÁF - től végkielégítéssel elbocsátott muftik a különböző Minisztériumokban és azok háttér intézményeikban helyezkedtek el.

1342 2014.04.01 21:29 exmnbs1 (Tisztelt Tag) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @exmnbs1

a cég történetében mint a 6.befektető akit beharangoztak de sosem ér ide

3. hosszabbítás, neve az nincs

http://bet.hu/topmenu/kibocsatok/kibocsatoi_hirek/116761092.html

1341 2014.03.28 22:20 exmnbs1 (Tisztelt Tag) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @exmnbs1

a mai ultimátuma

"Értékelés: 0

válasz erre | Ma, 17:11

Természetessen a része azoknak a koveteléseknek csak a felfuggesztett felszámolás, még nincsenek kiszámolva a kamatok, kodbér, stb..Alapvetoen a hitelezo ideges és aggódik a pénze miatt a bizonytalan helyzet miatt a KEGbe. Ennek az oka az volt, hogy bovítve volt a napirend a kozgyulésre vonatkozóaan, mivel az egyik részvényes kérelmet adott be, hogy szavazás torténjen az igazgatótanács visszavonásáról.

Reálisan, ha az egész jogi mehanizmus elkezdodik, és az a helyzet nem oldódik meg, akkor a szituáció felszámolást jelent a cég számára, ami a részvények értékcsokkenéshez vezetne.

Ezen kívul vissza kellett utasíttanni egy éves stabil kontraktot a gáz beszerzésére, mivel nincs garancia arra, hogy az új vezetés képes lesz teljesítteni a szerzodést minden olyan kodbért amit fizetni kéne ha nem tudnák felvásárolni a gázt, további veszteséget jelentene.

Ezen kívul egy új érdeklodo és befekteto nem volt hajlandó belépni a vállalatba, és nem hajlandó pénzt adni, hogy leállítsa az esetleges felszámolást.

Emellett felhívtak a "barátok" a konkurens cégtol, hogy azt hallották a piacon, hogy problémáink vannak és ok akarják elkezdeni a palackok eladását.

Annak ellenére, hogy a négy hónap mukodésunk alatt: csokkentek a tartozások, az eladás novekedett, csokkentek a beszerzési árak,ennek ellenére a részvényesek idegesek és láncreakcióval novekedik a nyugtalanság.

cseresznye1"

1340 2014.03.27 20:35 exmnbs1 (Tisztelt Tag) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @exmnbs1

cseresznye1 nick mint bennfentes tegnap meghívta ma délre a kisbefektetőket......

elég sajátos hogy ott kommunikál a cég ilyet

1339 2014.03.27 20:32 exmnbs1 (Tisztelt Tag) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @exmnbs1

http://bet.hu/newkibdata/116712545/KEGfiz_felsz.pdf http://bet.hu/newkibdata/116709888/KEGfelsz_elj_szuneteles.pdf dec 9-én közölték hogy 1.fokú bíróság elrendelte a felszámolást

márc 12: "Mindamellett törlesztenünk kell az előző időszakokból származó hatalmas adósságokat és kötelezettségeket, és ahhoz, hogy egyes kötelezettségeinket teljesítsük, kénytelenek leszünk harmadik féltől kölcsönöket igényelni annak érdekében, hogy megelőzzük a Társaság esetleges felszámolását és csődhelyzetét. A hitelezéssel kapcsolatos új feltételekről a potenciális hitelezőkkel tárgyalásokat folytatunk." eddig a Mach féle kölcsönökről egy szó sem volt és nem márc 12 után vették fel őket

http://bet.hu/newkibdata/116261605/KEG_IT_tajekoztatas.pdf

1338 2014.03.18 21:36 exmnbs1 (Tisztelt Tag) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @exmnbs1

http://bet.hu/newkibdata/116643243/rendkivuli_tajekoztatas_felsz_megszuntetes20140318.pdf

"elfelejtették" volna a felszámolási elsőfokú döntést bejelenteni?????

1337 2014.03.12 08:05 exmnbs1 (Tisztelt Tag) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @exmnbs1

"

http://bet.hu/newkibdata/115477394/P_rend_tevetv_fuso_akv.pdf

"A társaság vezetése szerint a Teve Tévé Kft. 100%-os üzletrészének megvásárlásával, számos lehetőség nyílik meg a Fuso Ecosystem Nyrt. előtt, a társaság jövedelemtermelő képességének növelésére, valamint – összhangban a vezetőség által az előzőekben nyilvánosságra hozott üzleti terveivel - új üzleti modellek bevezetésére.

Budapest, 2013. Október 07. "

5 hónappal később

"Tekintettel arra, hogy a Társaságnál folyamatban vannak befektetői tárgyalások, melyek biztosítani tudják a hosszabbtávú, gyors fejlődést, a Társaság tevékenységét az OTT, VOD szolgáltatásaira kívánja fókuszálni.

Ezzel összhangban a Fuso Ecosystem Nyrt. Igazgatósága értesíti a részvényeseket, hogy az 1/2014. (III. 05.) sz. Igazgatósági Határozat alapján értékesítette a Teve Tévé Kft-ben meglévő 100%-os üzletrészét.

Az ellenértékeként befolyó részvényeket a Társaság a befektetői igények kielégítésére valamint – amennyiben szükséges - a társaság működtetésére kívánja fordítani.

Budapest, 2014. március 10."

http://bet.hu/newkibdata/116592695/P_rend_fuso_TV.pdf

http://bet.hu/newkibdata/115477394/P_fuso_IT_Scan_20131007.pdf"

jó lenne ha kivizsgálnák hogy mi is történt volt-e valóban a nyugdíjas véradónőnek köze a Teve Tv-hez, és igazak-e a teve tv-ről állítottak

egyszerűen a nagy semmire történt a higítás ily módon?????

ennek tükrében nem csoda hogy nekik bármi ár megfelelő

jó lenne az is hogy igazolnák miféle befektetői igényekre hivatkoztak

meddig fosztogathatnak még a béten????

1336 2014.03.09 22:54 exmnbs1 (Tisztelt Tag) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @exmnbs1

a cég ellen Nav és 5 db pszáf és 1 egyéb végrehajtás van folyamatban......

1335 2014.03.09 22:45 exmnbs1 (Tisztelt Tag) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @exmnbs1

szégyen hogy ilyen dilettáns, magyartalan és hazug közleményt kiadhatnak

ezekre nem érvényes a számviteli törvény????

1334 2014.03.09 22:39 exmnbs1 (Tisztelt Tag) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @exmnbs1

""A követelés állományának behajtása egyenlőre sikertelen volt, mivel komoly árbevételt termelő vállalkozás értékesítését az előző vezetés váltóval történő fizetéssel értékesítette, aminek nem kötött ki banki igazolás meglétét."))))))))))))

azonkívül hogy értelmetlen giga kamu is

a Genesis Solar Spain egy vasat sem termelt, viszont volt benne egy spanyol telek

1333 2014.03.09 22:28 exmnbs1 (Tisztelt Tag) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @exmnbs1

a Hun Mining és 5 lánya Nav végrehajtási listás, több felszámolás alatt

ehhez képest havi gyakorisággal állami szerződések lehetőségét közlik((((((

tavaly előttii auditálttal mi van?????

1332 2014.03.09 22:11 exmnbs1 (Tisztelt Tag) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @exmnbs1

http://bet.hu/newkibdata/116579365/2013_ev_vegi_elozetes_uzleti_jelentes_20140309.pdf

"célszerű" a váltók leírása???

ez van a számviteli törvényben???

http://bet.hu/newkibdata/116579365/HUN_MINING_mereleg_eredmeny_2013_20140309.pdf

0 árbevétel ls 2mrd rendkívüli bevétel???

aztán miből????

1331 2014.03.01 11:39 exmnbs1 (Tisztelt Tag) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @prfecó

http://bet.hu/newkibdata/116523739/ENEFI_Energiahat_konys_gi_Nyrt_2013_Q4_jelent_s.pdf

hirtelen felbukkant egy giga leírási tétel ENEFI Q4-ben, amit Q3-ban nem közöltek a lengyel eladással kapcsolatban valószínűleg, sőt most az is eszükbe jutott utólag hogy Q3 egyértelműen veszteséges volt

akkor a rv-ek harmadáron forognak arról értekeztek inkább és srv vétel tervezetről

a cég 2 magyar lánya NAV végrehajtási listás jelenleg is

1330 2014.02.26 16:35 prfecó (Kezdő fórumozó) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @prfecó

jó ötlet volt a dörgedelem a MNB fönökéhez , alattvalók összetrotty!!

futár kihozta a MNB -PSZÁF tájékoztatás levelét

1329 2014.02.26 09:54 prfecó (Kezdő fórumozó) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @dr-papocsi-katalin

T. Ügyvéd Asszony !

Próbáltam , ugyanott üzenet !

Mondjuk egyik jelenleg elinditott ügyben PBT messze nem tartja a törvény által meghatározott 15 napot , de a 30 nap is már kétszer elmúlt !!

1328 2014.02.26 08:21 Labandy (Új regisztrált) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @walex

Szijj&s petiker + hízik mint egy 250 kg hús sertés.

1327 2014.02.25 20:15 walex (VIP) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @prfecó

Lehet tudni, hogy milyen néven fórumozott?

1326 2014.02.25 19:59 dr-papocsi-katalin (Új regisztrált) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @prfecó

Tisztelt Uram, Önnek privát üzenete érkezett.

A többieknek: semmi sutyi, de nem minden nyilvánosan hatékony.

1325 2014.02.25 12:03 prfecó (Kezdő fórumozó) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @prfecó

kihullott MNB - PSZÁF csapatából a volt Stocklandyardos haver ))

persze egyébként már nagy ívben szart régi fórumos életére

1324 2014.02.24 14:04 prfecó (Kezdő fórumozó) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @dr-papocsi-katalin

Kedves Katalin !

Kíváncsi lennék véleményére.

Egyetlen büntető feljelentés a Novotrade -t tulajdonló Rényi Gábor! ... további befektetései , jogilag törvényesek, ott már nem számítanak a bennfentes kereskedések?

R.G. Tőzsdei kapcsolat rendszere és vagyonosodása közben tönkretett cégek között nincs korrelálás. Itt fel volt adva a magas labda és 50.000 Ft büntit kapott RG.

PSZÁF a tökéletesen értelmetlen monitoring módszerén felül simogatja Tolvajrészvény cégek Vezetőinek buksiját.

PSZÁF - BÉT Vezetőinek törvény tiltja , hogy esetleg egyetlen egy esetben önmaguktól büntető feljelentést tegyenek? Szerintem kötelezettségük lenne.

Talán akkor nem mondanák tutyimutyi gittegylet az egész!!

1323 2014.02.23 20:33 dr-papocsi-katalin (Új regisztrált) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @exmnbs1

Nézzük, bár azt hiszem, nem vagyunk közös nevezőn – én elvekről beszélek, és Ön is tudja, hogy konkrét infókat nem adhatok ki, csak a már megjelentekben segíthetek.

Annyit mondtam már - a másikon - hogy Steier úr megfeleltetését félreértik: ő folyamatosan apportmegfeleltetést akar, nem részvényesit. Nem titok, hogy nem látom értelmét. Nem megfutamodásból, hanem mert van peres gyakorlatom ebben. Rengeteg pénzbe kerül egy ilyen értékelés, alapvetően az újraértékelő szakértők a korábbi értékhez idomítják a tiszteletdíjukat, százalékban. Amit előlegezni kell, ez az egyik, hogy vannak-e erre milliók, de ez a kisebb kérdés. A nagyobb, hogy ilyenkor ún. apportszavatossági felelősség van, vagyis az apportállók felelnek pervesztesség esetén. Megnyeri a KEG, tessék végrehajtani a különbözetet és a perköltséget (benne a szakértői díjat) a Koppány, N-Joy stb. apportőrökön. Megnéztem a státuszukat, beszámolóikat az apportőröknek. Sajnálom, ha a fickós kedveket lohasztanom kell, de ügyvédként kötelességem. Kutyafülét nem érünk, ha nem tudunk kielégülni – anyagilag, sőt még a szakértői, átháríthatatlan cicomát is fizettük a semmire. A tagoknak lehetne másodlagosan utánanyúlni, de ők is nincstelenek papíron, ebben biztos lehet. Hogy szemétség-e, nem az én tisztem megítélni, a jog lehetővé tette. Anyagi jogi revízió lenne szükséges, több szempontból is, a jövőre nézve.

Részvényesi megfeleltetés és KEG: itt köt a titoktartás, nem a jelenlegi vagy korábbi vezetéshez, a céghez.

A kötéslistát elemezve én úgy láttam, az eladók a tényleges, azaz napokon át csíkban vásárló vevőerőt ismerték fel és erre léptek – eléggé kiismerhető volt a módszer, a késő délelőtti bevásárlás. Azt Önnek is tudnia kell, hogy a brókeri megbízások tipikusan kötöttek. Ha napi vezénylésűek és x db-ra szólnak, x+1, vagy 10 eladó hiába adja lejjebb, látva a csíkot, a broki már nem vehet – ezt általában írom. A konkrét akvizíció részleteit nem ismerem, de a megbízások természetét igen. Hogy az interpretációmnak higgyek, a tapasztalataim is befolyásolják.

Hathor? félreismerik szerintem, lelkes srác, és messze nem becstelen. Valószínűleg nyilvánosan is más lenne, ha nem feszülne ilyen ellenszél ellene. Hisz a befektetésében, azért vette. Ha nem támadnák folyamatosan, a többi befektető érdekében is megmutathatná meglévő érdekérvényesítő énjét, de védekező szerepbe kényszerítik, károsan. Hogy Ön Cédrusra hivatkozik? Jó tollú, érzékeny fickó, Rivotril volt korábban (vigyázzon, olvasok azért), megégett az E-Starral, és azóta mindenkit utál, aki nyert valamin. Megértem, de mentálisan is érettnek kell lenni az etalon szerepre.

Igen, volt feljelentés, egy napokkal korábban meghalt FB-tag nevében. Gyimesi Olga, így hívták, jó ember volt. Gyalázat, hogy így éltek vissza napokkal az elhunyta után a nevével. De minden a helyére kerül, ki fog ez is tisztázódni.

A Phyl-es névértékesben nem volt semmi játék, megadtam a kulcsszót az előbbiekben, ha rejtegetnivalóm lenne, nem itt írogatnék. Keressen rá a jogszabályban, mindjárt megérti.

Varga úr részvényesként került be a cégbe és kiválóan helytáll, nagy szükség is van rá, egy többségi szlovák igazgatótanács mellett. A részvény-ügyleteivel kapcsolatos véleményemmel nem Önnek tartozom.

Elnézést, én nem itt élek, nem fogom tudni pontról pontra megbeszélni Önnel illetve cáfolni. A késforgatós egy lezajlott rally után nem annyira téves, ennek, és az egésznek a feldolgozását egyelőre Önre bízom.

Apportosok: hogy NBM szavával éljek: hüleség. Vö.: hol vannak most ők, kéne Önöknek 1 jó jogász. :-) A nagy nyüzsgés ugyan néha tényleg necces, de 1 fontos és pozitív tendenciát jól jelez: itt a részvényesek elsőként a magyar tőzsdetörténetben kisbefektetőkként vették kézbe a befektetésük tárgyát képező céget. Nem egy könnyű út ez, és minden érintettnek, ide is, Széchenyi Istvántól (Lovakrul, 1928.): „Nagy érdeme van annak, ki elölmegyen, ki megtöri a’ jeget. Meglehet ugyan, sőt hihető, hogy göröngyös és veszedelmes uton jár, esik, bukik; de vigyázhatnak, óhatják magokat soktul az utánna törekedők.”

1322 2014.02.23 19:06 exmnbs1 (Tisztelt Tag) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @dr-papocsi-katalin

a T-kategóriás kamurallik az aukciós kereskedéssel léket kaptak, legalábbis egyelőre

ez a késforgatós duma nagy hülyeség

ralliban jól jár aki nem száll be beragadni az ilyen T-kategóriásokba, és olvas a fundáról

olyankor megy a felbeszélés ezerrel horror célárakkal és gigakamukkal a decemberben induló építkezésről, stb főleg a végén))))

persze ez Önt cseppet sem zavarja

igen érdekes ahogy a topikban a szlovák egyre erősebb jelzőket kap a céghez közel álló nickektől......

1321 2014.02.23 18:53 exmnbs1 (Tisztelt Tag) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @dr-papocsi-katalin

a KEG könyv manipulálás folytatódik, pénteken 3. aukció előtt belépett egy 200K-s eladói 20-on majd kiállt

1320 2014.02.23 18:52 exmnbs1 (Tisztelt Tag) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @exmnbs1

NBM a "felvásárlás" közben sokszor leírta hogy a zombik adják

ezalatt a apportosok stromanjeit érti úgy tudom

az is elég érdekes jelenség hogy nem jelent meg Vajna úr a nagypakkos befektető a kgy-n

és hathor előre beírta hogy a szlovák stáb ül be majd, miközben Varga olcsósított a szlováknak

aztán ott volt a q3 amiből lényeges infok kimaradtak és a kgy előtti nap Montu leírta hogy már termelés sem folyik beszállítások hiányában stb

a topikban rendszeresen hol ez hol az megjelenik hol "bennfentes" hol bennfentes infokkal

1319 2014.02.23 18:42 exmnbs1 (Tisztelt Tag) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @dr-papocsi-katalin

akkor nézzük

Kegben évek óta nem hajlandók rv-esi megfeleltetést kérni

közben sokszoros apporthígítás volt

hirtelen megjelentek eladók tömegével a nagy semmiből varázsütésre , köztük nagy tételelk is, 50K 20K, stb

aztán rövid időn belül kikapták

után a kicsik hiába adták lejjebb is azt nem vitték

és ez így ment napról napra

hathor előre bekiabálásával....(((((((

szóval én a szememnek hiszek nem az ön interpretációjának, ez van....

Phylben volt szintén apportbuli többmrd-os alaptőke csökkenéssel

úgy hallottam azért tett valaki feljelentést

nem azzal volt összefüggésben?????

anno a phyt a jegyzés végén kezdtem követni

de amennyire emlékszem be volt dobva a szokásos csali, névértéken lehetett jegyezni és annál feljebb volt az árfolyam akkoriban, és az utólagos reakcióból úgy vettem le hogy nem tülekedtek a nagyobbakm és azt sem tudják teljes egészében hová is ment a kp-jük

Varga elég érdekes amit művel, forintozik, leöntötte totál a vevőit, és ellentétesen megy a piaccal

érdekes hogy nem őnála reklamált, hogy olcsósított......

lásd Hun Miningban vagy 4 éve emeltek, megkeletkeztették és még mindig nincs a tőzsdén

Dióslaki féle ügyészségi vizsgálat egy nyári pszáf döntésből lehetett tudni hogy még aktuális volt.....

Keget Steier szvsz nem lehúzásnak tolta be, de aztán nem úgy alakult ahogy ő elgondolta

1318 2014.02.23 17:20 dr-papocsi-katalin (Új regisztrált) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @dr-papocsi-katalin

Kedves Exmnbs1!

Itt válaszolnék Önnek is, mert itt van otthon, és mert nem szeretném az ’odaáti’ topikot további feszültséggel, frontokkal, árokásással, illetve azok lehetőségével terhelni.

Megértem, hogy Ön sok disznóságot látott a tőzsdén, és ezért alapból óvatos. Azt is megértem, hogy szeretné felnyitni a szemét azoknak, akik ’nem látnak’. Ahogy érzékelem, itt nem erről van szó, hanem a ’késforgatásról’. A számomra legmértékadóbb elemző is mondta azt, hogy ha Ön nincs, a KEG-es 56 Ft eddigi felvásárlási végár jóval feljebb mehetett volna, sok kiszálló örömére, és ma is feljebb lenne a bázisa. Kis papír, kis kör, fórumolvasók. Ezt csak a fórumok szerepéhez és a felelősséghez. Nekem fogalmam sincs, hogy mennyi valamely részvény valós értéke, de láttam már - különösen felvásárlásokban, a jövőt kalkulálva - hogy a múltból számított mutatók mennyire nem voltak összhangban az értük fizetett befektetői árral. Ilyenkor a meglévő részvényesek tántoríthatatlansága, vagy annak hiánya szabta az árat. Semmi áthallás, csak tényeket rögzítek.

Nem mondom, hogy a kamut ne leplezze le, sőt. Dicséretes az elemzői munkája, a forráskutatása. De higgye el nekem: a negatívra járása miatt sokban téved. Mivel többet tudok, mint mondhatnék, azt látom, hogy sokszor ott is farkast kiált, ahol nincs. Mivel a szívatásokban sajnos több cégnél többször igaza volt, hallgatnak a többiek Önre, és legalábbis elbizonytalanít. Most őszintén: nem mindegy, hogy Meciar úr hány hölgyet részeltet kegyeiben? Hányszor írta, hogy kizárt, hogy nagyvevő lenne, Varga játszik, önkötések stb. – súlyosan tévedett. A véleményéhez természetesen joga van, de ha korrekt véleményt akar, a negatív attitűdön túl kellene lépnie, és a lényeget elemeznie elemzőként – mint pl. a kötéslista volt. A felelősségre hívom fel a figyelmet, és tanácsnak szánom, a haragom gyorsan múlik. Ha nem veszi észre, hogy alapvetően egy oldalon állunk, sajnálom. Fájtolhatnék Önnel, de nem teszem, ezért sem.

A Phyl egykori úm. jegyzéshez az ’elsőbbségi joggyakorlás’ a kulcsszó. Azaz: hiába vinné valaki egyben, a részvényeseknek elsőbbségi joga van, nagyon helyesen szerintem. Olyasmi ez, mint általában az elővásárlási jog (pl. ingatlannál, vagy társasági üzletrésznél): ha valaki külsős venné meg, a belsősök, ha akarják, elvihessék ugyanazon feltételekkel. A társasági jogban az ilyen részvénykeletkeztetések időigényesek, sajnos az adott esetben (Phyl) egy korábbi részvényes szavát szegve úm. beelőzött – nincs mentség erre, nem csak a céget, a jogintézménybe vetett bizalmat is súlyosan erodálta.

A kereslet-kínálat vs. fundamentumokban arra gondoltam, hogy ha rallyzik egy részvény, az is belevesz, aki a fundamentumokat nem sokra tartja – kérdezze csak Szilviát.

E-Star/Enefi kapcsán pedig arra utaltam, hogy nem húztam párhuzamot a KEG-gel, nem is lehet. Nem is Leveszlek Nyrt-nek indult egyik sem, szerintem. Az E-Star történést nagy vonalakban természetesen tudom, de mióta Zsiday felbukkant sorról sorra követem, nincs itt (sem) semmi ellentmondás. :)

1317 2014.02.23 16:31 dr-papocsi-katalin (Új regisztrált) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @Zotya32

Üdvözlöm én is!

A kb. 324 millió + áfa is a tőke és járulékaiból állt össze, ld. az idézetében „128,4 millió forint plusz áfa licencdíj, továbbá annak 2000. január 1-jétől járó, 196,3 millió forintra rúgó késedelmi kamatának …”. A második cikk nem nevesíti a járulékos összeget, csak a tőkét, de itt is a kamat értelemszerűen arányában jóval (vélhetően még inkább) meghaladta a tőkeösszeget, tekintettel arra, hogy évtizedes járandóságról volt szó.

Nézze, hogy mi a jogos, mi nem az, abban természetesen a jogerős ítéletek szerinti marasztalásokat kell végrehajtani, de nem nyitnék itt vitát valamennyi döntés feltétlen helyességéről, elég, ha csak a felerősödött jogegységi törekvésekre gondol.

Ami konkrétan a CEVA/Sanofi pert illeti, egyik ága volt az elmaradt licenciadíj a 17 szabadalom hasznosítása után. Itt állt rendelkezésre összegszerű szakértői vélemény, ebben az ágban történt a marasztalás. A másik ága arra vonatkozott, hogy 1991-ben, az apportáláskor a jogelőd Phylaxia ingókat és ingatlanokat apportált a vagyoni hozzájárulását képező 450 millió Ft értékben. Szellemi termékeket nem, mégis megszerezte a Sanofi apport jogcímén (átírták a nevére) a 250 db körüli terméket (törzskönyveket, gyártási jogokat), és állítása szerint a 17 perbeli szabadalmat, védjegyeket is megszerzett így. E körben előkérdés volt ennek bírói elbírálása: ha apportként tényleg a Sanofiéi a szabadalmak, nem jár a licencdíj, ha nem, jár. Ekkor kölcsönös kereset kiterjesztések történtek, ami annyiban vált élessé, hogy ha a bíróság úgy ítéli meg, hogy ez bizony nem volt apport, akkor nem csak a 17 szabadalom licencdíjával kell elszámolni, hanem az összes termékkel, amik az ezekkel a szabadalmakkal nem érintett termékek voltak, és mind a 250 feletti a törzskönyvek vonatkozásában is. Visszabocsátani és elszámolni a hasznosításukkal, vagy megváltani, de ez egy meglehetősen nagy volument jelentett volna, összegszerűségében is. A bíróság a 17 szabadalmat láthatóan nem minősítette apportnak - ha annak minősítette volna, nem ítél a hasznosításáért 1 fillért sem - , de a per folyományait részleteiben nem ismerem. Túl messzire vezető kérdések merültek itt fel és a per már akkor is meglehetősen bonyolult volt, amikor távozásom miatt átadtam, 6 fontosabb anyagi jogi kérdéssel, a számos alperesi képviselő összes perelhúzó taktikájával, obstrukciójával, és több eljárási jogival is. Annyit tudok, hogy perjogilag kiválóan képzett, gyakorlott és kreatív kolléganő vette át, hogy ő hibát követett volna el, kizárnám. A vezetőségben is megvolt az elszántság, bátorság a per végig vitelére, ahogy a részvényesi támogatás is megvolt ehhez. Minősíteni egyébként sem kívánok, nem is feladatom. Annyit, mint általános igazságot mondhatok, hogy sok minden más „bentról”, mint „kintről” – nem a felek hibájából, hanem mást látnak. A cél, amíg én belülről láttam, a cég érdekei voltak, természetesen a sok érdek egybeterelésével, de nem adtam volna magam jogszerűtlenhez, és nem is volt erre igény. Megjegyzem, hogy a jelenlegi transzparencia alapból szemben áll az üzleti titok védelmével: rossz az a közlemény, amelyik pl. nem kalkulálja, hogy a konkurensek is olvashatják. Sok minden megújítandó ezen a jogterületen, néha az az érzésem, hogy a jogalkotók (nem a hazaiak, EU-s jogot implementálunk), nem láttak még közelről tőzsdei társaságot...

Az apportról mint jogintézményről nekem is megvan az elvi véleményem. Bejegyzett, felhatalmazott könyvvizsgáló auditálja, akinek nagy a szakmai szabadsága, ami őt megilleti. Feltéve, hogy a szakmai szabályokat betartja, amelyek ilyesmik (súlyosan leegyszerűsítő példával): értékelj 1 krumplit. Mondhatja, hogy ez a krumpli 5 Ft-ot ér, mert a krumpli/kg ára ennyi volt a piacon x időszak alatt, vagy y időszak alatt, vagy a darabára volt ennyi, vagy lehetett volna ennyi, ha darabra néznénk. Mondhatja, hogy ha ezt a krumplit elültetnéd, jövőre hány krumpli lenne belőle, az mennyi jelenáron, mennyi jelenlegi inflációval súlyozott jövőbeli áron, forgalommal napokkal súlyozottan és így tovább. Volt perem több szakértővel, a per mindig utólagos, és volt, aki felülbírálta a korábbi társát, mert ma már látható, hogy kicsírázott, és nem mindegy, hogy a földben vagy a krumpliszsákban. Volt, aki a módszerével alább, illetve följebb határozta meg, mind igen tudományosan. Részben figyelmen kívül hagyva, hogy az apportot értékelő csak az adott, értsd: apportálás-kori állapotból tud kiindulni, és ez is a dolga. Volt olyan is, aki azt mondta: időtávból már nem lehet, a kolléga volt ott, ért hozzá, jogosítványa van hozzá, ha ő azt mondta, annyi. Két dolog következik ebből: vagy kiiktatjuk az apportot a jogrendszerből (lévén egzaktan nem meghatározható, elve, hogy becslésen alapul), vagy elfogadjuk, hogy ha szakmailag kompetens auditálta, ez az értéke, azzal, hogy akik szembesülnek vele, tudják a helyén kezelni. Természetesen én is látom a problémáit, de ez nem könyvvizsgálati kérdés, hanem erőviszonyok kérdése: a többség kérdése, mit fogad el. Átmeneti megoldás lehetne, ha az úm. törvényi kisebbségi jogok kiegészülnének azzal, hogy apportos emelés csak (pl.) közgyűlés által, és a jelenlevő részvényesek pl. 95 %-os jóváhagyásával történhet. Addig, amíg nincs ilyen szabály, az írott jogból kell kiindulni, és egyes rossz tapasztalatok miatt ártalmas volna korrekt cégeket és jogszerű eljárásokat szankcionálni, velük szemben up start előítéletekkel lenni.

A GR és benne Komáromi Balázs főszerkesztő egy főnyeremény, sokra tartom. Nem csak azért, mert még zsákbanfutni is tud. :)

Blue 7: a feltöltések akkor lesznek, ha aktuális lesz.

Láttam, köszönöm.

1316 2014.02.20 09:07 exmnbs1 (Tisztelt Tag) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @Zotya32

én is mrd-os nagyságrendre emlékszem

1315 2014.02.20 09:04 Zotya32 (Tisztelt Tag) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @exmnbs1

nem tudom, de TP anno még 1 milliárdról vizionált... :))

1314 2014.02.20 08:58 exmnbs1 (Tisztelt Tag) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @Zotya32

azt nem tudnád beírni mennyi volt az eredeti követelés?

nekem jóval nagyobb összeg rémilk

1313 2014.02.20 08:50 Zotya32 (Tisztelt Tag) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @dr-papocsi-katalin

Üdvözlöm!

A phyl-per végeredménye:

http://hvg.hu/itthon/20120126_szabadalmi_per_phylaxia

"Szabadalmi pert nyert a Phylaxia Nyrt.

2012. január 26., csütörtök, 18:42

Szerző: MTI

Címkék: ítélet; szabadalom; per; Phylaxia;

KinyomtatomElküldöm Twitter

Jogerős ítélet született a Phylaxia 1912. Holding Nyrt. és a Ceva-Phylaxia Zrt. évek óta folyó szabadalmi perében, a Ceva-Phylaxia 43 millió forint licencdíjat és annak kamatait köteles megfizetni.

A Phylaxia Nyrt. csütörtökön azt közölte a Budapesti Értéktőzsde honlapján, hogy a Fővárosi Ítélőtábla a Fővárosi Bíróság korábbi ítéletét megváltoztatta, és a Ceva-Phylaxia Zrt.-t 43,05 millió forint licencdíj és annak 2000. január 1. napjától járó késedelemi kamata megfizetésére kötelezte. Az ítélet jogerős.

A Fővárosi Bíróság 2011 áprilisában hozott elsőfokú ítéletével a Phylaxia 1912. Holding Nyrt. követelésének helyt adva 128,4 millió forint plusz áfa licencdíj, továbbá annak 2000. január 1-jétől járó, 196,3 millió forintra rúgó késedelmi kamatának megfizetésére kötelezte a CEVA-Phylaxiát."

Szóval a kb. 324 millióból lett 43 millió ft.... tehát 281.000.000 Ft ezek szerint nem volt jogos, mert nem kellett kifizetni.... az a 43 millió ft meg eltörpül a leírt 5 milliárdos veszteséghez képest, ami Pintér úr előtt keletkezett a korábbi apportszakértői vezetés miatt. Bár végig az volt a magyarázat, hogy amikor az apportok történtek, akkor annyit értek azok a "csodás" cégek, csak hát ugye a válság... meg egyéb nem várt események.... De biztos van pár ember akit Ön is ismer személyesen (Matyók, Tóth, Móré urak), talán egy nap, az utolsó napjaik egyikén csak elmondják mi vezette őket... de lehet magukkal viszik e nemes tett titkát a másvilágra...

Aztán Pintér úr mit kezd a Wamsler-ehep- Buda-cash birodalommal az Opimus név alatt, majd kiderül.. mert lényegében áttételesen ezek a cégek vannak mögötte... egy biztos, a korábban oly gördülékenyen történő részvény-keletkeztetés vmi miatt most nem működik... 2013 május környékén volt az apport, június-július körül lett ismert az Opimus, volt nagy sajtóbemutató, videós híranyag, hostess, kávé-pogácsa, powerpoint.... de azóta semmi... nagy a csend, nem történnek látványos dolgok a cég körül.

A Beszámolókban nincsenek benne az új szerzemények adatait, csak rövid összefoglalók.

de legalább a GR honlapja megújult, a wamsler beköltözött a Révay ingatlanba, hirdet a GR-ben, akár csak a Murau szálloda... szóval a szinergiák működnek, és már ez is egy kis remény.

Jönnek újak... Mi újság a Blue 7 csoporttal? Mikor érkeznek a bét-re? a honlapjuk alakul, bár még a céges adatok nincsenek feltöltve teljes mértékben.

(A múltkori /keg-es közgyűlés/ kérésének eleget tettem. re: fórum bejegyzés. )

1312 2014.02.20 08:34 exmnbs1 (Tisztelt Tag) Re: voltam MNB-PSZÁF -ban Címzett: @dr-papocsi-katalin

ezekben a prospektusokban valóban vannak kockázatok felsorolva de ezek általában nem hozzájuk a tevékenységükhöz köthetők))))

<< újabbak régebbiek >>

Szűrés hozzászólóra a topikban:
Keresés:

Szavazás

Jó az országnak, hogy nyert a fidesz?
Igen
Igen