Regisztráció Elfelejtett jelszó

Zsiday Viktor fórum

digitális jegybanki számlák

#1492472 TrendMan Előzmény: #1492470

Veszélyes dolog olyan időkben, amikor a demokratikus rendszerek is erodálódnak.

digitális jegybanki számlák

#1492470 Koffein Előzmény: #1492467

Az én értelmezésem szerint, teljesen kiváltaná, vagy opcionálisan lehetne nyitni, mint pl a webkincstár, állampapírt tudsz vásárolni államnál is és a brokinál is...

digitális jegybanki számlák

#1492467 TrendMan Előzmény: #1492408

Értem.

Ez a kereskedelmi banki számla kiegészítője lenne vagy azt teljes egészében kiváltaná?

digitális jegybanki számlák

#1492408 Koffein Előzmény: #1492297

ha jól értem, a jegybanki számla az, amikor a jegybanknál nyitsz egy számlát, majd ingyen, vagy minimális összegért vezetik azt, kockázat nélkül... a jegybank nem kockáztat, mint egy bank, így biztonságban van, hátulütője, az állam még jobban tudja kontrollálni az egyént... innen már egy ugrás a kínai csoda, amikor egy buszjegyet nem tudsz vásárolni, mert közellenség vagy...

van pro és kontra oldala is, ki, miként látja ezt a lehetőséget...

digitális jegybanki számlák

#1492297 TrendMan

Nem biztos, hogy teljesen értem, mindez mit jelentene a gyakorlatban, de lehet, hogy jó lenne:

https://www.portfolio.hu/bank/20230323/zsiday-vikt...

Viszont, ha ez így lenne, akkor mi történne a kereskedelmi bankokkal?

A digitális jegybanki számlákat vajon mindenki használná vagy ez opcionális lenne?

Sokaknak nullán állna vagy a fizetést automatikusan oda utalnák?

Korábban kutatások igazolták már, hogy az elesettebb társadalmi rétegek ezen megint csak rajtavesztenének.

Ez azóta megoldódott?

Vagy magasról le ... lyuk?

Ennyi.https://alapblog.h…

#870581 walex

Ennyi.

https://alapblog.hu/forintgyengiteseuroizacio/

A Fidesz nagy bűne, a forint brutális begyengítése. Ez által elértéktelenítve a nemzeti vagyont, a béreket, a magyarok megtakarításait, pedig hogy pampogtak 12-13 éve szoci kormány idején, hogy 300 Ft-os eurónál a kormány mondjon le!

Most 370 körül van és sanszos, hogy meglesz a 400 is talán még idén.

"Ne azt nézzék, mit mondok, hanem, hogy mit teszek."

airbnb alapból a közössé…

#858406 Ibiza Előzmény: #857942

airbnb alapból a közösségi megosztás lenne, van biciklid ha nem használod használja más, ha van lakásod vagy nagy, akkor kiadod a feles kapacitást, de mint minden ez is elfajzott, 15-20ember zsúfolódik 150nm-en, profitmaximalizásás lett, alázenélve a romkocsmáknak.

Növeli a túrizmust de az olcsó igénytelen túrizmust, ez a réteg mekit zabál a történelmi helyeken, összekennek, összehugyoznak mindent szétisszák magukat. Nem költenek múzeumi belépőkre nem esznek éttermekben. Pr szelfi róma kipipálva. Marad utánuk a szemét és a gond. Elrettentik a valódi túristát.

Airbnb tipikusan az amikor valakik pénzt keresnek a problémákat a társasházak a lakók és a városok önkormányzatai állják.

Airbnb hazavágta a hotel motel beruházásokat, kukába dobhatják az üzleti tervüket a finanszírozást.

A politikusok benne vannak nyakig az airbnb- romkocsmák bizniszben, ezért nem tesznek semmit.

zsidi miért nem a vírus …

#858403 Ibiza

zsidi miért nem a vírus várható hatásairól és az ezzel kereshető pénzről ír?

Citadella alap

#857982 LALITIPP

Sziasztok!

Vajon a Citadella alapba miért(és milyet?) tart argentín kötvényeket?

Mire számolhat?

Igaz. Most felújíthatnán…

#857942 Koffein Előzmény: #857939

Igaz. Most felújíthatnának, szépíthetnék a placcot, hogy a vihar után megszépülve, megerősödve kitudjanak nyitni.

A sarkon van egy étterem, március végével bezárt. Próbálkoztak online kiszállítással. Sok esélyt nem adtak neki, mert 3nap után jött a roló és bezártak teljesen. Nem tudom, én nyomtam volna az onlinet plusz a hely felújítását, csinosítását. A válság végére megerősödve online lábbal plusz egy csinosabb hellyel támadnék. Nem ba+, bezárja az egész boltot és siránkozik...

Bennem az is felmerült, hogy aibnb.seket miért kéne megmenteni? Már megy a hiszti. Mit csináltak a haszonnal? Amíg jött a havi több százezer addig nem volt gond, dörzsölték a markukat, hogy átbaszták a hoteleket, most meg kuncsorognának állami segítségért. Hol a haszon? Mit csináltak vele?

Na mindegy is, ahogy olvasom az egész airbnb rendszere átalakul, mert úgy ahogy van világszerte megbukott ez a rendszer... csak érdekes, hogy halálra keresték magukat, most meg jön a kuncsorgás...

Elhiszem, hogy Zsiday jo…

#857939 TrendMan

Elhiszem, hogy Zsiday jobban ért a gazdasághoz, mint a kormány:

https://index.hu/gazdasag/2020/04/09/zsiday_szerin...

Ugyanakkor felmerült bennem a kérdés, hogy ha az éttermek, vendéglátóhelyek egy 3 hónapos close-down alatt már tönkremennek, akkor annak idején hogyan élték túl a büfések a Velence Kapuja projekt 3 éves építési szünetét?

Akkoriban több büféssel beszélgetve az jött le, hogy 3 évig nem nyithattak ki és közben mégis évi 2-3, esetenként évi 5-6 millió forint helyfoglalási pénzt kellett fizetniük a helyi önkormányzatnak, hogy ne veszítsék el a platzot a parton.

Valahogy ezt is menedzselték. Ehhez képest egy 3 hónapos bezárás egy étteremnek kismiska.

Mondom, nem értek hozzá, de felmerült bennem ez a kérdés ...

Ez háborús helyzet

#857038 prfecó Előzmény: #856848

eddig mindenki reszketett, pánik , pánik...... persze a tőzsde arra ment hogy mindenkinek fájjon és likvidáltatta az összes shortost

három nap alatt + 4000 pont , most mindenki happy, zártam a longot ( minimális 26 maradt)

Ez háborús helyzet

#857037 prfecó Előzmény: #856848

eddig mindenki reszketett, pánik , pánik...... persze a tőzsde arra ment hogy mindenkinek fájjon és likvidáltatta az összes shortost

három nap alatt + 4000 pont , most mindenki happy, zártam a longot ( minimális 26 maradt)